Traveler - en to it_IT translation catalogue (49 entries)

en: Add New
it_IT: Aggiungi nuovo

en: Location
it_IT: Località

en: Duration
it_IT: Durata

en: Date
it_IT: Data

en: Price
it_IT: Prezzo

en: days
it_IT: giorni

en: Price (%s)
it_IT: Prezzo (%s)

en: day
it_IT: Giorno

en: Filter
it_IT: Filtro

en: New
it_IT: Nuovo

en: Price (high to low)
it_IT: Prezzo (dal più alto al più basso)

en: Adult: %s %s
it_IT: Adulto: %s %s

en: Adult: %s
it_IT: Adulto: %s

en: Day
it_IT: Giorno

en: Booking Confirm -
it_IT: Conferma Prenotazione:

en: Location Setting
it_IT: imposta località

en: Location settings
it_IT: impostazioni località

en: A maximum number of adult(s): %d
it_IT: Numero massimo di partecipanti: %d

en: A maximum number of children: %d
it_IT: Numero massimo di bambini: %d

en: Arrival Date
it_IT: Data di Arrivo

en: Duration :
it_IT: Durata :

en: From
it_IT: A Partire Da

en: Location select
it_IT: seleziona località

en: Category
it_IT: Categoria

en: Filter By:
it_IT: Filtra Per

en: Filter By
it_IT: Filtra per

en: Book Now
it_IT: Richiedi Info

en: from
it_IT: a partire da

en: Price :
it_IT: Prezzo :

en: it will take a couple of seconds
it_IT: solo un secondo e siamo pronti

en: Looking for %s
it_IT: Stiamo cercando il %s

en: Book now
it_IT: Richiedi Info

en: Search for Tour
it_IT: Cerca Viaggio

en: Duration Days
it_IT: Durata Giorni

en: Maximum number of people
it_IT: Numero massimo di partecipanti

en: You are booking for %s
it_IT: Stai inoltrando la richiesta non impegnativa per %s

en: Now %d user(s) seeing this %s
it_IT:  %d Persone stanno vedendo questo %s

en: Most recent booking for this %s was %s
it_IT: La prenotazione più recente per questo %s è stata fatta %s

en: Duration (days)
it_IT: Durata (giorni)

en: Explore
it_IT: Esplora

en: Date:
it_IT: Data:

en: Adult:
it_IT: Adulto:

en: %d users booked
it_IT: %d prenotazioni fatte

en: %d user booked
it_IT: %d prenotazione fatta

en: Location Detail
it_IT: Dettagli Località

en: Location Settings
it_IT: impostazioni località

en: Arrive date
it_IT: Data di Arrivo

en: Date:
it_IT: Data:

en:  price avg %s
it_IT: prezzo medio %s
