TGM Plugin Activation v2.6.1 - en to ro_RO translation catalogue (80 entries)

en: Install Required Plugins
ro_RO: Instalare module necesare

en: Install Plugins
ro_RO: Instalare module

note: translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
ro_RO: Instalare modul: %s

note: translators: %s: plugin name.
en: Updating Plugin: %s
ro_RO: Se actualizează pluginul:% s

en: Something went wrong with the plugin API.
ro_RO: Ceva nu a mers bine cu API-ul modulului.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă necesită următorul modul: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă necesită următoarele module: %1$s.
ro_RO[2]: Această temă necesită următoarele module: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă recomandă următorul modul: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă recomandă următoarele module: %1$s.
ro_RO[2]: Această temă recomandă următoarele module: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
ro_RO[0]: Următorul modul trebuie actualizat la ultima versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele module trebuie actualizate la ultima versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.
ro_RO[2]: Următoarele module trebuie actualizate la ultima versiune pentru a asigura compatibilitatea maximă cu această temă: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Există o actualizare disponibilă pentru: %1$s.
ro_RO[1]: Există actualizări disponibile pentru: %1$s.
ro_RO[2]: Există actualizări disponibile pentru: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următorul modul necesar este acum inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele module necesare sunt acum inactive: %1$s.
ro_RO[2]: Următoarele module necesare sunt acum inactive: %1$s.

note: translators: 1: plugin name(s).
en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următorul modul recomandat este acum inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele module recomandate sunt acum inactive: %1$s.
ro_RO[2]: Următoarele module recomandate sunt acum inactive: %1$s.

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro_RO[0]: Încep instalarea modulului
ro_RO[1]: Încep instalarea modulelor
ro_RO[2]: Încep instalarea modulelor

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
ro_RO[0]: Încep actualizarea modulului
ro_RO[1]: Încep actualizarea modulelor
ro_RO[2]: Încep actualizarea modulelor

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ro_RO[0]: Încep activarea modulului
ro_RO[1]: Încep activarea modulelor
ro_RO[2]: Încep activarea modulelor

en: Return to Required Plugins Installer
ro_RO: Înapoi la instalatorul modulelor necesare

en: Return to the Dashboard
ro_RO: Înapoi la Panoul de control

en: Plugin activated successfully.
ro_RO: Modul activat cu succes.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
ro_RO[0]: Următorul plugin a fost activat cu succes:
ro_RO[2]: Următoarele pluginuri au fost activate cu succes:

note: translators: 1: plugin name.
en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
ro_RO: N-am făcut nimic. Modulul %1$s este deja activat.

note: translators: 1: plugin name.
en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
ro_RO: Modul neactivat. Pentru această temă este necesară o versiune mai mare a %s. Te rog actualizează modulul.

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro_RO: Toate modulele au fost instalate și activate cu succes. %1$s

en: Dismiss this notice
ro_RO: Renunțați la această notificare

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
ro_RO: Există unul sau mai multe pluginuri necesare sau recomandate pentru instalare, actualizare sau activare.

en: Please contact the administrator of this site for help.
ro_RO: Te rog contactează administratorul acestui sit pentru ajutor.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
ro_RO: Acest modul trebuie actualizat pentru a fi compatibil cu tema ta.

en: Update Required
ro_RO: Actualizare necesară.

en: Set the parent_slug config variable instead.
ro_RO: Setează în schimb variabila de configurare parent_slug.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
ro_RO: Pachetul modulului de la distanță nu conține un folder cu cu descriptorul dorit și redenumirea nu a funcționat.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
ro_RO: Te rog contactează furnizorul modulului și cere-i să împacheteze modulul în conformitate cu specificațiile WordPress.

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
ro_RO: Pachetul de la distanță al modulului conține mai mult de un fișier, dar acestea nu sunt împachetate într-un folder.

en: Required
ro_RO: Obligatoriu

en: Recommended
ro_RO: RECOMANDAT

en: WordPress Repository
ro_RO: Depozitarul WordPress

en: External Source
ro_RO: Sursă externă

en: Pre-Packaged
ro_RO: Pre-împachetat

en: Not Installed
ro_RO: Nu este instalat

en: Installed But Not Activated
ro_RO: Instalat dar ne-activat

en: Active
ro_RO: Activă

en: Required Update not Available
ro_RO: Actualizarea necesară nu este disponibilă

en: Requires Update
ro_RO: Necesită actualizare

en: Update recommended
ro_RO: Actualizare recomandată

[ctx: plugins]
note: translators: 1: number of plugins.
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Doar <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Toate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Toate <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Pentru instalare <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Necesită actualizare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Necesită actualizare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Necesită actualizare <span class="count">(%s)</span>

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Pentru activare <span class="count">(%s)</span>

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
ro_RO: necunoscută

en: Installed version:
ro_RO: Versiune instalată:

en: Minimum required version:
ro_RO: Versiunea minimă necesară:

en: Available version:
ro_RO: Versiune disponibilă:

en: No plugins to install, update or activate.
ro_RO: Niciun modul de instalat, actualizat sau activat.

en: Source
ro_RO: Sursa

en: Type
ro_RO: Tip

en: Version
ro_RO: Versiune

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Install %2$s
ro_RO: Instalare %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Update %2$s
ro_RO: Actualizare %2$s

note: translators: %2$s: plugin name in screen reader markup
en: Activate %2$s
ro_RO: Activare %2$s

en: Upgrade message from the plugin author:
ro_RO: Mesaj de actualizare de la furnizorul modulului:

en: Install
ro_RO: Instalează

en: Update
ro_RO: Salveaza

en: Activate
ro_RO: Activeaza

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
ro_RO: N-a fost selectat niciun modul pentru instalare. Nu s-a făcut nimic.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
ro_RO: N-a fost selectat niciun modul pentru actualizare. Nu s-a făcut nimic.

en: No plugins are available to be installed at this time.
ro_RO: Niciun modul nu este disponibil acum pentru instalare.

en: No plugins are available to be updated at this time.
ro_RO: Niciun modul nu este disponibil acum pentru actualizare.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
ro_RO: N-a fost selectat niciun modul pentru activare. Nu s-a făcut nimic.

en: No plugins are available to be activated at this time.
ro_RO: Niciun modul nu este disponibil acum pentru activare.

en: Plugin activation failed.
ro_RO: Activarea modulului a eșuat.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Actualizez modulul %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro_RO: A apărut o eroare în timpul instalării %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
ro_RO: Instalarea %1$s a eșuat.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Procesul de instalare și activare începe. Acest proces poate dura ceva pe unele servere de găzduire, așa că te rog să ai răbdare.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
ro_RO: %1$s a fost instalat și activat cu succes.

en: Show Details
ro_RO: Arată detalii

en: Hide Details
ro_RO: Ascunde detalii

en: All installations and activations have been completed.
ro_RO: Toate instalările și activările s-au terminat.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalare și activare modul %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Procesul de instalare începe. Acest proces poate dura ceva pe unele servere de găzduire, așa că te rog să ai răbdare.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
ro_RO: %1$s a fost instalat cu succes.

en: All installations have been completed.
ro_RO: Toate instalările s-au terminat.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalare modul %1$s (%2$d/%3$d)
